KEŞFET

Nasıl kullanılır?

ÖZELLİKLERİMİZ

Moderatör

Tüm katılımcıları birkaç tuşla yönetebilir. Sessize alabilir, konuşma izni verebilir. Bir başka katılımcıyı moderatör yapabilir.

Ekran Paylaşımı ve Sunum

Katılımcılar online görüşme süresince ekran paylaşımı yoluyla sunum yapabilirler. Sunum üzerinde not alabilirler.

Yazılı Sohbet

Genel sohbet özelliği, online görüşme sırasında katılımcıların yazılı olarak mesajlaşmalarına olanak sağlar.

Video ve Ses Kaydı

Moderatör isterse online toplantının video ve ses kaydını alabilir. Daha sonra bunu link olarak paylaşabilir.

Anket Düzenleme

Moderatör online görüşme süresince istediği konuda anket düzenleyebilir. Katılımcıların oy sonuçlarını ekrana yansıtılabilir.

Çevirmen Desteği

İstenen dil çiftindeki ardıl çevirmen görüşmeye anlık davet edilebilir, simultane çeviri hizmeti ise randevu ile temin edilmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Telepreter'i kullanmaya nasıl başlayabilirim?
Ana sayfada yer alan Ücretsiz Dene butonuna tıklayıp açılan kayıt formunu gerekli bilgilerle doldurup ilerleyin. Üyelik adımlarını tamamladıktan sonra Telepreter’i ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
Telepreter'i kullanmak için harici bir yazılım indirmemiz gerekiyor mu?
Hayır. Telepreter, telekonferanslarınız için online toplantı hizmeti sağlayan ve dilediğiniz anda size canlı çevirmenlik hizmeti sunan bulut tabanlı bir iletişim platformudur. Herhangi bir yazılım veya kurulum gerektirmez. Abonelik usulü ile çalışır. Telepreter’e kayıt olurken girdiğiniz e-posta adresi ve belirlediğiniz şifre ile kullanıcı girişi yaparak internet erişiminiz olan her yerden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
Telepreter'de nasıl toplantı odası oluşturabilirim?
Uygulamaya kayıt olup giriş yaptıktan sonra görüşme başlat butonuna tıklayarak yönetici olarak online toplantınız için bir oda oluşturabilirsiniz. Odada sağ üstte göreceğiniz davet linkini katılmasını istediğiniz kişilere göndererek odaya katılmalarını sağlayın.
Telepreter'de istediğim anda çeviri hizmeti alabilir miyim?
Odayı oluşturduktan sonra sonra Çevirmen Çağır butonuna basarak çevirmeni davet edebilirsiniz. Talebiniz anında çevirmene ulaşacak ve katılımını sağlayacaktır. Çevirmen istediğiniz süre boyunca toplantıda kalarak çeviri hizmeti verecektir.
Online toplantı sırasında Telepreter'in ne gibi özelliklerinden faydalanabilirim?
Yönetici olduğunuz odada dilediğiniz katılımcıları sessize alabilirsiniz. Ekran paylaşma yoluyla sunumunuzu ekranda gösterebilirsiniz. Katılımcılar için dilediğiniz konu hakkında anket düzenleyebilirsiniz. Anket sonucunu ekranda paylaşabilirsiniz. Telepreter uygulamasında yapacağınız online toplantının video kaydını ve ses kaydını alabilir, link olarak paylaşabilirsiniz.